Uwierz w siebie

W nałogi popadają osoby przytłoczone przez codzienne problemy. Czasami te problemy są mniejsze, innym razem większe. Niemniej należy zdać sobie sprawę z tego, że doświadcza ich każdy człowiek. Różnica pomiędzy ludźmi popadającymi w nałogi, a tymi, którzy w takie nałogi nie popadają, dotyczy wiary w siebie. Wiara w siebie jest bardzo ważna. To ona motywuje do działania i podejmowania kolejnych wyzwań.

Gdy ta wiara słabnie, potrzebne są człowiekowi inne bodźce, dzięki którym człowiek znowu uwierzy w siebie. Jednak ta wiara, wspomagana przez różnego rodzaju używki, jest wyłącznie pozorna. Jest to wiara w siebie, jednak możliwa wyłącznie w stanie upojenia alkoholowego, czy po zażyciu kolejnej dawki narkotyków. Aby możliwe było wyjście z nałogu, konieczne jest powtórne zdanie sobie sprawy z własnej wartości. Konieczne jest uwierzenie w siebie. Uwierzenie w to, że możliwe jest normalne życie, nie wspomagane używkami.

Uwierzenie w to, że możliwe jest funkcjonowanie bez alkoholu, czy narkotyków i zdanie sobie sprawy z tego, że takie funkcjonowanie jest dużo bardziej motywujące.